Moderní bydlení s kvalitními dveřmi a okny

Trend moderního bydlení dává v současnosti jasný směr, kterým je úspora energií s důrazem na zajímavý design. A tady nastupují základní prvky energeticky-úsporného domu, jako jsou dřevěná okna a dveře. Ty se vyznačují mimořádnými termo-izolačními schopnostmi, zvýšenou mírou zabezpečení, vysokou odolností vůči fyzickému poškození a originálním designem. Dnes to již nejsou pouze obyčejné vchodové dveře a okna, jsou to především vizitky toho, jak dům vypadá uvnitř.

Izolační materiály vládnou

Základním parametrem porovnání oken nebo dveří je jejich schopnost zadržet teplo. Náklady vytápění dokážou velmi prodražit bydlení, proto každý majitel nemovitosti sleduje, jaké schopnosti daný materiál, jež je v oknech nebo dveřích použit, má. Výroba oken a dveří se tak stává technicky vysoce náročnou specializací. Zdokonalující se technologie výroby oken a dveří mají za následek kvalitnější impregnace dřevěných rámů, silnější spoje a mechanicky odolnější povrchy. To vše dělá z dřevěných oken a dveří rovnocenného protivníka plastovým oknům a dveřím, které navíc nejsou při výrobě šetrné k přírodě

Dřevěné dveře

Mnoho studií spekuluje o ekologickém dopadu výroby dřevěných dveří na hospodaření s lesy. Pravdou však zůstává, že kvalitní dveře se základní sendvičovou výplní, zvládnou ušetřit několik tisíc korun na energiích za topnou sezonu. Výroba dveří se během posledních let velmi změnila. Systémy dřevěných desek, které jsou vyplněny speciálně upravenými polystyrenovými výplněmi, mají nejen výborné izolační schopnosti, ale jsou velmi pevné, takže vydrží dlouhá léta. Dřevěné desky jsou navíc silně impregnovány, tudíž odolají všem přírodním vlivům, jež standardně likvidují výrobky ze dřeva.

Dřevěná okna

I výroba oken prošla radikální přeměnou. Zatímco se donedávna preferovala plastová okna, poslední roky dávají opět za pravdu oknům dřevěným. Jejich výroba je přitom šetrná k životnímu prostředí. Vzhledem k novým druhům nátěrů, které se při výrobě používají a které mají silně konzervační účinky, se majitel dřevěných oken nemusí bát deště ani sněhu. Okna totiž velmi dobře obstojí ve venkovním prostředí. Profilové konstrukce rámů oken navíc garantují výborné tepelně-izolační vlastnosti. To sebou přináší opět jisté úspory energií.

Originální design a perfektní zabezpečení

Největší výhodou dřevěných oken a dveří je však jejich originální design. Dřevěný vzhled lze jen stěží a pouze částečně napodobit plastovými hmotami. Mnoho majitelů domů si dřevo navíc oblíbilo pro jeho neopakovatelnou vůni, kterou nepřebijí žádné nátěry a impregnace. Dále jsou masivní dřevěné dveře z hlediska zabezpečení mnohem lepší než plastové. Pro zloděje je totiž daleko obtížnější rozbít dveře z pravého bukového dřeva, než z obyčejné plastové hmoty, která většinou vlivem slunce a mrazu ztrácí svoje původní vlastnosti. Dřevěné dveře tak platí za základ pasivního zabezpečení domu.

3 thoughts on “Moderní bydlení s kvalitními dveřmi a okny

Komentáře