Rozvoj stavebnictví přines nové technologie

Stavebnictví si během několika posledních let prošlo velkou revolucí v oblasti recyklace odpadů a úspor energií. Většina materiálů, které se dnes zcela běžně používají při výstavbách nových domů nebo rekonstrukcích starších obydlí, jsou zaměřena na tepelnou izolaci a design. Jednou z takových oblastí, ve které se v hojné míře začaly prosazovat izolační panely, jsou vchodové dveře. Nástup nových druhů materiálů a jejich vhodná kombinace vede k úsporám energií, jež každému majiteli domu ušetří několik tisíc každý rok. Nelze se tedy divit, že na trhu se stavebními díly se objevilo hned několik nejrůznějších technologií konstrukce vstupních dveří a oken.

Kvalitní vchodové dveře jsou základ moderního domu

Asi málokterá novostavba se dnes obejde bez pořádných vchodových dveří. Na ty je v současnosti kladen obrovský nárok. Vstupní dveře by totiž měly splňovat hned několik kritérií. Design, tepelně-izolační vlastnosti a pevná konstrukce jsou pouhými základními prvky moderních vchodových dveří. Vstupní dveře reprezentují každé obydlí, ať je to obyčejná chata nebo překrásná rezidence. Proto existuje-li místo v domě, na kterém lze ušetřit, pak vchodové dveře, by to být neměli.

Tepelná izolace vchodových dveří

Trend úspory energií, jež se momentálně prosazuje v celém světě, dává prostor zajímavým technologiím, které by dříve nebyly atraktivní. Ukázkou takové technologie jsou vchodové dveře z HPL materiálů. Ty jsou vyráběny za pomocí syntetické pryskyřice, jež má výborné izolační vlastnosti a především odolává změnám teplot. HPL panely přináší zajímavou úsporu energií u vchodových dveří a zároveň výrazně prodlužují životnost. Navíc kombinace HPL a ALU desek dnes otevírá obrovský prostor pro design. A ten, je především pro dámy, klíčovým ukazatelem při výběru vchodových dveří.

Originální design

Zajímavý a originální vzhled vchodových dveří dnes vyžaduje většina vlastníků nemovitostí. Naštěstí nástup plastových výplní dveří jim dává obrovské možnosti. HPL desky nabízí obrovské množství možných nástřiků, dekorů či imitací. Ať už jde o dřevo, kov nebo něco jiného, s ALU výplněmi není problém. Některé firmy dnes navíc nabízí službu úpravy vlastních dveří, což především dámy velmi oceňují. Kombinací barevných dveřních výplní a prosklení, lze získat velmi originální design vchodových dveří.

Sendvičové panely

Hezké dveře by bez dobré tepelné izolace byly k ničemu. Proto byla vyvinuta technologie sendvičových panelů. Ta přináší výborné izolační vlastnosti a vyšší standard zabezpečení. Jádro panelu je tvořeno speciálním polystyrenem. Ten je chemicky upraven tak, aby se zvýšila jako tepelná izolace. Existují i sendvičové panely, které mají do polystyrenu vloženou PRR výztuhu pro výší odolnost a lepší izolaci. Jádro panelu je ve většině případů obloženo ALU nebo HPL deskou. Ty samozřejmě zvýší efekt zabezpečení a izolace. U sendvičových panelů se dnes již stěží lze setkat s plastovými komponenty. Vše se dnes vyrábí z mnohem odolnějších a tepelně-izolačních materiálů.

One thought on “Rozvoj stavebnictví přines nové technologie

Komentáře