Dům a stavba > Dům a bydlení > Z jakého materiálu pořídit okna?

Z jakého materiálu pořídit okna?

Plastová okna

Otázkou materiálu pro okna se zabývá při rekonstrukci nebo stavbě nového domu mnoho lidí. V dnešní době již ale nemusí probíhat velké dilema jako ještě před pár lety, jelikož oba typy oken, ať už dřevěné nebo plastové nemají zas tak mnoho rozdílů a finální volba bývá velmi často spíše otázkou konrétního vkusu.Dřevěná okna byla ještě donedávna standardem pro všechny. Dnes v době oken plastových se vyznačují hlavně vyšší cennou, kterou zaplatíte při pořízení. Co se týče propustnosti tepla, plastová i dřevěná jsou na tom podobně. Při údajích o propustnosti vzduchu jsou však plastová okna pěkně pozadu. Dřevo vzduch propouští pochopitelně lépe a stavba pak může „dýchat“. Propustnost ovlivňuje i kvalita skel.

Plastová okna přináší oproti dřevěným úsporu financí hned v začátku. Plastová okna mají stále stejnou barvu, vůbec nepropouští vzduch a jejich životnost je obrovská. Pokud je hlavní kritérium pro výběr cena, vyberte okna plastová. Další výhodou plastových oken je, že nepotřebují téměř žádnou údržbu a je u nic většinou širší nabídka skel, které mají třeba i protislunečné vlastnosti.

Dřevěná okna nejsou již rozhodně z jednoho kusu dřeva, ale jsou vyrobena a slepena z několika vrstev, což zabraňuje jejich deformaci vlivem podmínek, ve kterých okna fungují. I dnes je to ale stále tak na 90%. Každopádně pokud máte dům na horách, nebo na větrném kopci, dejte přednost oknům plastovým. U dřevěných by časem mohla jít dolu barva.

Počet komentářů 3
 1. Petr Novák napsal:

  Dobrý den,bydlím ve státním bytě v podnájmu.
  Chci vyřešit problém z dvežmi mého pokoje,jsou to staré netěsnící dveře a potřeboval bych radu,jak je dobře izolovat od hluku televize z vedlejšího pokoje.
  Pokuď možno aby to co nejméně stálo.

  Předem děkuji za odpobvěď.

  Novák

 2. King napsal:

  Dobrý den, buď kupte nové dveře nebo zkuste nějakou izolaci. Televize je problém, protože zvuk z ní vycházející je na frekvenci,která je často slyšet i přes zeď. Já bych koupil mohutnější dvěře a přes ně prostě přidělal tlustý molitan, po celé délce. Min 10cm. Pár stovek to stát může. Ale zaručeně to dost pomůže. Nebo je taky možné sousedům rozbít hubu.

 3. Megie napsal:

  Přehoď přes dvěře několik dek a máš to

Komentář

You must be přihlášen jako k psaní komentářů.

 
Designed by Conservatories