Jak vymalovat špatně dostupná místa?

Pro kutila je malování bytu pohoda. Ale jen do doby, dokud se nedostane k otravným rohům a „nedosažitelným“ zákoutím. Jmenovitě jde o místa nad schody, za topením, v rozích stropů – to jsou pasti na barvu a zkoušky trpělivosti. Díky následujícím tipům je však nakonec hravě překonáte.

Volba správného náčiní je základ

Správné vybavení je alfou a omegou každého úspěšného malování, natož výmalby atypického interiéru. Zapomeňte však na široké štětce, ty se do úzkých prostor vůbec nehodí. Sáhněte po malých štětcích – ideálně s úzkým hrotem a zkosenými štětinami. Malíři Liberec z řemeslnického cechu Ekomplex radí řešit detaily a těžko hůře dostupná zákoutí pomocí molitanových aplikátorů a houbiček.

Příprava je polovina úspěchu

Než se pustíte do malování či natírání, pečlivě zakryjte plochy, které nechcete ušpinit barvou. Použijte krycí fólie, lepicí pásku a staré hadry. Nezapomeňte na podlahu a nábytek v blízkosti stěn. Odborníci na podlahy Liberec připomínají, že čím lépe podlahu a vybavení zakryjete, tím rychlejší a jednodušší bude úklid.

Obrňte se trpělivostí a rozvážností

Malování rohů a zákoutí není zábavné – naopak vyžaduje trpělivost a rozvahu. Nesnažte se proto práci uspěchat a raději naneste tenčí vrstvu barvy, kterou později v případě potřeby doplníte. Snažte se natírat jemnými tahy a pohlídejte si, aby barva nepřetékala.

Pořiďte si praktické pomocníky

Možná o nich nevíte, ale jsou tady, aby vám malování domácnosti usnadnili a zpříjemnili. S pomocí prodloužených držáků štětců dosáhnete i na ty nejzazší kouty. Miniaturní válečky se zase hodí na zakřivené plochy a úzké prostory.

Ačkoliv se malování těžko dostupných míst zpočátku jeví jako neřešitelný úkol, s trochou cviku to nakonec zvládnete. Nemějte strach z chyb, zpočátku je dělali i ti nejlepší v oboru. A kdyby vám to přeci jen nešlo, svěřte svůj projekt do rukou profesionálů – třeba řemeslníků z Ekomplexu.