Pojištění domu a domácnosti

Dnes si nemůže být člověk ničím jist a tak je vhodné si raději řádně vše pojistit. U pojišťování je ale potřeba přemýšlet, jinak za pojistky vyhodíte nemalé peníze a při dožadování se peněz při „katastrofě“ vám pojištovna nic nedá. Druhů pojištění je několik, co se týká pojištění nemovitosti, pojištovna má v nabídce pojištění staveb, které se rozlišuje na několik jednotlivých typů pojištění. Může to být:

 

 

  • Pojištění rodinných domů
  • Pojištění bytů
  • Pojištění domů ve stavbě
  • Pojištění bytových domů
Pojišťujete obytnou budovu nebo klidně i více budov najednou. Vše musí být pečlivě uvedeno ve smlouvě, kterou sepisujete na začátku. Můžete ale též nechat pojistit i nebytové prostory nebo určitě části nemovitostí. Pojistit lze i jen samotný materiál na stavbu nebo nástroje a nářadí ke stavbě potřebné. Pokud máte dům  teprve rozestavěný, lze ho pojistit též. V takovou chvíli může být pojistné nižší než při pojištění za celou stavbu.
Kromě klasického pojištění nemovitosti nebo částí nemovitosti múžete domluvit připojištění např. pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu. Někdy to jde domluvit bez hlavního pojištění.
Dávejte však pozor, pročtěte si smlouvu a když je vám něco nejasné, ptejte se. Často se třeba stává, že přijde vichřice nebo krupobití a až po sléze zjistíte, že proti tomu pojištěni nejste. A pak máte smůlu.

 

 

Komentáře