V jakém stavu je fasáda vašeho rodinného domu?

Fasáda je vizitkou každého rodinného domu a společně se střechou se jedná o první, co je z vašeho domu vidět. Zároveň je fasáda také neustále vystavena působení vnějších vlivů a procesům zašpinění z okolního prostředí. Jsou na ni kladeny vysoké nároky a to jak v oblasti elegance, tak v oblasti odolnosti. Tyto 2 oblasti jsou dokonce vzájemně propojené. Když fasáda není dostatečně odolná, nemůže si udržet svůj elegantní vzhled. A v jakém stavu je fasáda vašeho domu? Už by si zasloužila vylepšení?

Jak postupovat?

Jestliže jste se rozhodli svou fasádu vylepšit a vrátit jí její elegantní vzhled a větší odolnost, rozhodně se jedná o krok správným směrem. A jak postupovat? Ze všeho nejdříve je zapotřebí provést čištění fasád, kdy z povrchu fasády budou odstraněny veškeré organické nečistoty, mechy a další nánosy. Ideální metodou je pískování. Jak probíhá odborné čištění fasád za pomoci pískování, se můžete podívat ZDE. Samotným vyčištěním ale práce na fasádách nekončí, nebo by alespoň končit neměly. Je ještě zapotřebí zvýšit fasádám jejich odolnost. A k tomu pomůže správně zvolený nátěr fasády.

dumastavba.aquasoftener.cz_cisteni-fasad-ars_cz_01

Nejprve vyřešte problémy s plísněmi

Plísně jsou zřejmě největším nepřítelem starých fasád. Materiál na fasádách už působením vnějších vlivů ztratil odolnost proti vlhkosti, která se dostává až do struktury a tvoří plísně. Vlhkost vytváří nevzhledné mapy na stěnách a vytváří nezdravé prostředí. Po vyčištění je třeba na fasádu aplikovat protiplísňový nátěr, který se postará o to, aby plísně z fasád zmizely a také zabrání jejich opětovnému objevení. I zde doporučujeme kontaktovat specializovanou společnost.

dumastavba.aquasoftener.cz_cisteni-fasad-ars_cz_02

Nakonec ochrana proti vlhkosti

Plísně jsou jen výsledkem vlhkosti, která se dostává skrze fasádu do struktury stavby domu. Je třeba zabránit i tomuto jevu. Po protiplísňovém nátěru je vhodnou volbou také aplikace dalšího z nátěrů, který se dokáže postarat o to, aby fasádou vlhkost nepronikala. Velmi vysokého účinku v současnosti dosahuje hydrofobní nátěr, který vytvoří na povrchu fasád neviditelnou ochrannou vrstvu a ta má má schopnost doslova odpuzovat vlhkost a vodu. Do struktury fasády a zdiva se následně žádná vlhkost dostat nemůže.