Bojíte se, že se na vašem domě objeví graffiti?

Objevují se na domech a budovách v blízkém okolí vašeho bydliště graffiti, tedy nevzhledné výtvory od sprejerů? Bojíte se, že se ráno probudíte a graffiti bude i na elegantní fasádě vašeho domu nebo na zídce či plotu? Co v takovém případě dělat? Jestliže se graffiti objevuje na majetku ve vašem okolí, existuje velká pravděpodobnost, že dojde i na váš majetek. Zaměřte se tedy na prevenci!

Nečekejte, až se graffiti na vašem majetku objeví

Rozhodně je špatným řešením čekat, až se graffiti na našem majetku objeví a až pak začít jednat. Odstraňování graffiti je totiž velmi složitou činností. Zejména u savých podkladů, jako jsou fasády, zídky i dřevěné ploty. Sprejová barva proniká totiž až do samotné struktury materiálu. Bez profesionální techniky nedokážete vlastními silami odstranit graffiti dokonale nebo můžete poškodit i samotný materiál. Je třeba kontaktovat specializovanou firmu v této oblasti, která se o vyčištění postará. A nejedná se o levnou záležitost. Jak probíhá čištění graffiti specializovanou firmou v této oblasti, se můžete podívat v tomto článku.

Kontaktujte profesionály, ale už při prevenci

Rozhodně byste profesionály v oblasti odstranění graffiti měli kontaktovat ještě předtím, než se graffiti na vašem majetku objeví. Zkušené firmy v této oblasti totiž nabízejí služby nejen v oblasti samotného odstranění výtvorů sprejerů, ale také nabízí služby v oblasti prevence před graffiti. Preventivní ochrana před graffiti je velmi důležitá. Největší roli v prevenci hrají nátěry proti graffiti.

dumastavba.aquasoftener.cz_graffiti_cz_01

Co dokáží nátěry proti graffiti?

Nátěry proti graffiti jsou v oblasti prevence nejdůležitější složkou. Samy o sobě sice nejsou schopné zabránit tomu, aby se graffiti objevilo na vašem majetku, ale výrazným způsobem usnadňují jeho odstranění. Na povrchu ošetřeného materiálu totiž vytvoří neviditelnou ochrannou vrstvu. Tato vrstva zabraňuje, aby se barva ze sprejů dostala až do struktury materiálu, ale zůstává jen na povrchu. Čištění je tak mnohem snazší a zvládnete jej i vlastními silami.