Smělý developerský projekt Vilapark Klamovka nabízí více než vysoký standard bydlení

S bydlením v Praze to není zrovna ideální a růžové nejsou ani vyhlídky do budoucna. Zákonodárci se sice o řešení bytové krize snaží (např. novým stavebním zákonem), ale výsledky zatím nejsou vidět. Chybí desítky tisíc bytů a obrovská poptávka neklesá ani v době ekonomické krize. Zájem je vidět i na vznikajícím developerském projektu Vilapark Klamovka – nabídka volných bytů se velmi rychle zužuje.

Za osobitým rezidenčním projektem stojí zkušený developer Metrostav Development a odborníci z architektonického studia City Work Architects, pod jejichž taktovkou vznikl návrh dvou charakteristických budov. Nové byty na Praze 5 by měly oslovit každého, kdo preferuje bydlení na klidném místě, a přitom v blízkosti centra metropole.

Projekt je nyní ve výstavbě (zahájena byla v prvním čtvrtletí tohoto roku) a dokončení by mělo proběhnout ještě letos. Předpokládaný termín kolaudace byl stanoven na třetí kvartál roku 2023, k nastěhování prvních nájemníků pak dojde začátkem následujícího roku.

Impozantní výhledy na město i do zahrady

Zájemci o bydlení ve vilaparku dostávají na výběr mezi dvěma odlišně koncipovanými budovami. První se nachází na severní hraně pozemku a láká na jedinečný výhled na město. Jedná se především o individuální velkoměstské byty jižně orientované do veřejného parku. Bude zde možné nasávat plnými doušky atmosféru měnících se ročních období.

Stejných kvalit, ale v jiném balení, se podařilo dosáhnout i u bytů ve čtyřech sekcích budovy B, které byla přiřknuta jižní strana pozemku. Prostředí klidné zahrady evokuje pocit bezpečí, a je proto ideální pro rodiny s dětmi. Venkovní prostor, tedy přiléhající pozemky, nabádá k hraní, sportování či k pikniku s nejbližšími.

Pokud vás Vilapark Klamovka zaujala a chcete se o bydlení v bezprostřední blízkosti zeleného parku dozvědět více, přečtěte si podrobnosti o projektu přímo na stránkách vilaparkklamovka.cz.