Majetkové pojištění snadno a přehledně: na co vše se vztahuje

Stavíte dům a přemýšlíte, u které pojišťovny sepíšete pojistnou smlouvu? Poradíme vám, podle čeho vybrat ideální majetkové pojištění a na co všechno se může vztahovat. Proč se vám vyplatí pojistit si i dům, který ještě nestojí? A jde pojistit bazén? Vše se dozvíte na dalších řádcích.

Pojištění majetku je nezbytné

Co vše může spadat pod majetkové pojištění?

  • Rodinný byt či dům,
  • nemovitost, která je teprve ve výstavbě,
  • byt v osobním vlastnictví,
  • garáž,
  • bazén.

Nemusíte si tak pojistit pouze samotnou stavbu nebo byt, ale i to, co se nachází vevnitř a v okolí. Váš domov tak bude chráněn proti přírodním katastrofám, odcizení materiálu ze stavby – a v bezpečí bude i vaše elektronika.

Nabídky pojišťoven

Než se rozhodnete podepsat pojistnou smlouvu u některé z pojišťoven, důkladně si nastudujte, na co vše se jejich majetkové smlouvy vztahují. Skvělou položku v pojistné majetkové smlouvě má pojišťovna ERGO. Díky ní neskončíte bez střechy nad hlavou v případě nečekané situace, která by vás donutila opustit váš domov. Součástí smlouvy je totiž zajištění ubytování až na dobu 12 měsíců.

Rychlé a jednoduché sjednání

Sjednání snad už ani nemůže být jednodušší. Vše se dá zařídit z pohodlí doma. Potřebujete k tomu pouze připojení k internetu a znalost celkové obytné plochy, kterou chcete pojistit. Po zadání těchto údajů se dozvíte měsíční pojistnou částku – a podle ní se můžete rozhodnout, zda pojistnou smlouvu s pojišťovnou podepíšete.

Majetkové pojištění raději uzavřete co nejdříve. I pokud je váš dům teprve ve výstavbě. Případné odcizení materiálu ze stavby vám totiž nebude dělat vrásky, neboť i to bude součástí majetkové pojistné smlouvy. Chraňte si svůj majetek, sjednejte si jeho pojištění a starosti přenechejte profesionálům.