Jak moc efektivní ochranu nabízí pojištění majetku?

Když chcete chránit váš dům, chatu, byt a třeba i menší stavby na zahradě, zařiďte si pojistku. Musí být vždy uzavřena na jméno vlastníka objektu a musí být správně nastavena. U pojištění majetku se vyplatí věnovat pozornost hned několika jeho atributům.

Co je pojištění majetku?

Pojištění majetku je kombinací klasického pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti. Vztahuje se na věci movité a současně na nemovitosti. Jeho rozsah krytí má nejširší záběr, proto ho lidé volí nejčastěji. Jenže při jeho vyřizování také často chybují a tím si škodí. Neudělejte při vyřizování stejné chyby.

dumastavba.aquasoftener.cz_ergo_cz_01

Jak nastavit správně?

Pojištění vyřídíte pohodlně online. Musíte předem znát velikost obytné plochy v m2 a znát i hodnotu nemovitosti a hodnotu majetku (tj. movitých věcí, které máte doma). Na základě těchto částek si určíte pojistnou sumu. Buďte maximálně zodpovědní, vyvarujte se přepojištění. Nikdy nesmíte sjednat pojistku na přehnaně vysokou částku. Pojišťovna by to mohla vnímat jako pojistný podvod a k plnění by vůbec nemuselo dojít. Na druhou stranu také nesmíte šetřit. Podpojištění se nevyplácí, finanční kompenzace by byla nízká. Zkrátka pojistěte si majetek na jeho reálnou hodnotu. Jednou za cca 5 let pojistku kontrolujte a pojistnou sumu zvyšte nebo snižte. Vždy platí, že smlouva musí být uzavřena na jméno majitele. Proč si přečtěte zde.

dumastavba.aquasoftener.cz_ergo_cz_02

Top produkt současnosti

Nabídky pojišťoven se od sebe liší cenou, podmínkami i bonusy, kterými se snaží odlišit od ostatních. Při výběru si všímejte všech tří atributů. Jako top produkt bylo v testu nezávislých finančních serverů zvoleno pojištění Bezpečný domov PLUS. Je možné ho sjednat i pro rekreační objekty a jeho bonusem je pojištění odpovědnosti s limitem až 10 000 000 Kč. Nabízí ho ERGO pojišťovna.