Vinylová podlaha získává na popularitě!

Vybrat podlahu není snadné, alespoň s ohledem na množství krytin, které jsou na trhu aktuálně k mání. Zatímco některé se vyjímají cenou, jiné kvalitou a jedinečnými vlastnostmi – takže do značné míry záleží na vašem rozpočtu a specifických potřebách. Přesto byste se měli pozastavit nad nabídkou vinylových podlah, protože vypadají dobře, hodně snesou a nejsou cenově nedostupné. Co ještě byste o nich měli vědět?

Odolnost a pěkný vzhled

Vinyl se v českých domácnostech zabydlel, protože je odolný a vypadá skvěle i po letech. U kvalitně zpracovaných povrchů navíc na první pohled nepoznáte, že se jedná o vinyl – podlahy jsou k mání v různých designových variacích a mohou simulovat dřevo, kámen i jiné materiály. Následující informace nám poskytli podlaháři z cechu EKOMPLEX, o kterých jsme v minulosti psali v tomto článku.

Vinylové podlahy jsou umělé a většina prodejců je nabízí pod označením PVC. Nenechte se však zmást a nezaměňujte moderní vinyl s klasickým linoleem, které dominovalo domácnostem v době před revolucí. Vlastnosti moderního vinylu jsou ve všech směrech dál a podlaha dokáže v interiéru navodit jedinečnou atmosféru.

dumastavba.aquasoftener.cz_ekomplex_01

V čem je vinyl tak skvělý?

K výjimečným vlastnostem vinylu patří dobrá tepelná propustnost (hodí se pro podlahové topení), nízký kročejový hluk (je tišší než dlažba či plovoucí podlaha) a extrémní odolnost. Vinylovou podlahu lze položit do všech místností v domě, a to včetně koupelny.

Hospodyňky na vinylové podlahy nedají dopustit v kuchyni, kde by se na jiných materiálech rychle podepsal každodenní provoz. Padající ostré předměty, polití mastnou polívkou či olejem a další nehody vinylu neublíží.

dumastavba.aquasoftener.cz_ekomplex_02

Životnost vinylové podlahy se obvykle udává na minimálně 10 let, ale v praxi vám může vydržet podstatně déle. Stačí, když nepodceníte pravidelnou údržbu speciálními čisticími prostředky bez konzervačních látek.

Zvládnete pokládku sami?

Některé podlahy zvládne položit bez pomoci i šikovnější kutil (poměrně snadná je např. pokládka laminátových podlah), ale jak je to s tou vinylovou? V případě rovného povrchu si na ní můžete troufnout svépomocí, ovšem pokládku na nerovném podkladu raději svěřte odborníkům.