Chystáte se na výměnu starého kotle? Myslete přitom na ekologii!

Obnovitelné zdroje energie, mezi které patří i pelety či velké kusy dřeva, vždy patřily mezi spotřebiteli k těm oblíbenějším. Lákadlo nízké ceny však díky automatickým kotlům doplňuje i úspora času a maximální efektivita vytápění. Česká společnost OPOP. s.r.o. dodává každý rok na trh hned několik „želízek v ohni,“ ať už v podobě osvědčených nebo zbrusu nových modelů.

A právě do druhé skupiny patří vydařený zplyňovací kotel na dřevo H4EKO-D. Díky chytrému konstrukčnímu řešení a kompaktnímu půdorysu se hodí i do menších prostor, a přitom vám nabídne všechny žádaného benefity moderního vytápění pevnými palivy.

Podzimní novinka pro váš teplý domov

Jde o absolutního benjamínka s výkonem 16 kW, který byl do prodeje uveden teprve nedávno. Ale rozhodně nebude posledním, velmi brzy ho budou následovat i další dva modely s výkony do 25 kW, jež si obyvatelé moderních malých rodinných domků tak často žádají.

Malé rozměry však nijak neomezují účinnost kotle, ta se stejně jako u ostatních špičkových zařízení z dílny návrhářů OPOP pohybuje okolo 90 %. Tajemstvím úspěchu je vybavení kotlů chladící smyčkou a odtahovým ventilátorem s modulovanými otáčkami, jež společně zajišťují efektivnější spalování u jakéhokoliv typu paliva.

Kotel na dřevo H4EKO-D 1
Kotel na dřevo H4EKO-D 1

Se sekerou se příliš nenadřete

Další výhodou kotle na dřevo H4EKO-D je i jeho velkorysý zásobník, který si poradí i s velkými kusy dřeva. Stačí naložit až po okraj a nemusíte se až několik následujících dní o nic starat (samozřejmě s ohledem na venkovní počasí, a z toho vyplývající nutnost rychlého či naopak pomalého spalování).

A rychle si zamilujete i moderní řídící jednotku, doplňující pokyny jednoduchými piktogramy, díky níž se tento zplyňovací kotel na dřevo rychle naučí správně ovládat i dítě. A co všechno vám může ještě nabídnout?

  • řízení až 4 čerpadel
  • řízení směšovacího ventilu
  • připojení na pokojový termostat
  • vzdálené ovládání pomocí SMS, PC nebo chytrého telefonu
  • řízení ohřevu teplé vody a ohřevu vody přímo v akumulační nádobě
  • řízení provozu kotle za pomoci ekvitermního čidla (čidla venkovní teploty)

Už nikdy tak nebudete muset ve sklepě ručně nastavovat maximální teplotu nebo se vracet ze zimní dovolené do studeného bytu.

Záruky pro vaše spokojené bydlení

Potěší vás také dlouhá životnost kotlového tělesa, vyrobeného z 5 mm silného plechu (záruka 5 let) a moderně navržená ochrana spalovací komory proti nepříjemnému dehtování. Pro vyšší výkon pak můžete ke kotli připojit i elektrospirálu o výkonu 3 kW pro ty nejstudenější lednové dny.

A nechybí samozřejmě ani možnost čerpání oblíbené Kotlíkové dotace. V OPOP s.r.o. vám se vším rádi pomohou a to od podání žádosti až po samotnou výměnu starého kotle za nový. Nečekejte, až se zima zeptá a připravte se ještě dnes!