Byty na Vackově: další etapa uspokojí dvě stovky zájemců o nové bydlení

V minulých etapách se bohužel na všechny nedostalo, to se nyní může změnit. Společnost Metrostav Development totiž spustila prodej dalšího pokračování výstavby bytů v oblasti horního Žižkova, kterému se říká Vackov. V Praze patří tato lokalita mezi nejzajímavější, protože se nachází v blízkosti centra, je výtečně dostupná městskou veřejnou dopravu, k tomu je v okolí veškerá sociální a občanská vybavenost. V celkem čtyřech bytových domech je v katalogu 208 bytových jednotek, přičemž ještě 168 je dostupných.

Výtečná lokalita uprostřed metropole

Před rokem 1989 nepatřil Žižkov mezi zajímavé lokality, ale byl považován spíše za centrum různých kriminálních živlů. To už dnes vůbec neplatí, jedná se o čtvrť, která zažívá bouřlivý rozvoj infrastruktury a výstavby. Žižkov je perfektně dostupný městskou veřejnou dopravou, je protkán tramvajovými a autobusovými linkami vedoucími přímo na všechny linky metra. A tím výhody bytů v Praze na Žižkově nekončí, kromě dostupnosti nabízí tato městská část všechny služby občanské a sociální vybavenosti, nechybí školy, školky, zdravotnická zařízení, obchody, banky nebo pošta.

Široký výběr bytů

V posledních letech se stavělo především v ulicích Na Vackově, Rixdorfská a Olgy Havlové. Současná etapa se rozprostírá podél ulice Malešická, přičemž se jedná o čtyři moderní bytovky s celkovým počtem 208 bytových jednotek od garsonek přes menší byty po rozsáhlé pětipokojové s balkonem a plochou přes 109 metrů čtverečních, ceny bytů na Praze 3 jsou uvedené na webových stránkách. Všechny byty mají balkon, terasu nebo předzahrádku, k některým bytům je k dispozici komora pro uložení sportovního vybavení. Samozřejmostí je možnost dokoupení některého ze 158 garážových stání v podzemí.

Standardy metropolitního bydlení

Za architektonickým návrhem stojí ateliér KAAMA, moderní bytovky znamenitě zapadají do reliéfu města i s ohledem na blízký park. Vnitřní vybavení splňuje vysoké nároky, u vinylových podlah si mohou zájemci vybrat ze šesti různých dekorů a v koupelně nechybí velkoformátové obklady a dlažba značky La Futura Florencie, designový sprchový kout nebo vana a kvalitní baterie.