Užijte si zbytek sezóny na zahradě ve velkém stylu

léto
Občas se sice zdá, že se léto chýlí ke svému konci, opak je však pravdou. Přes chladnější večery je sezóna v plném proudu a co víc, za pár týdnů nás čeká tolik oblíbené babí léto. Jak si letní sezónu maximálně prodloužit a užít si ji na plno nejen na zahraniční dovolené, ale i na vlastní zahradě? Pojďte si přečíst pár tipů, jak si s dětmi následující týdny vychutnat s maximální parádou.

Už máte vlastní koupání? I v srpnu se vám investice vyplatí

Že už je na pořizování bazénu pozdě? Ale kdepak, i v srpnu a během babího léta zvlášť s dětmi oceníte ochlazení, které bazén nabízí.

Možností je spousta a každý, kdo má zahradu, si může hravě vybrat tu pravou právě pro vlastní potřeby. Na trhu je totiž několik typů bazénů – nafukovací bazény, nadzemní bazény, bazény do země, ale i dětské bazénky. Zvolte typ bazénu podle místa, účelu a i ceny.

Dětský bazének

S menším rozpočtem a prostorem si můžete bohatě vystačit i s dětským bazénkem, který pořídíte za pár stovek a příjemně se v něm v letních vedrech ochladí děti i jejich rodiče.

Dětské bazénky mají rovnou několik výhod. Jsou malé, skladné a levné – a právě nízká cena je zvlášť v dnešní době poměrně zásadním parametrem pro mnohé rodiče.

Další výhodou je i ekologické hledisko. V dětském bazénku si sice nezaplavete, ale k ochlazení poslouží skvěle a současně k jeho naplnění nepotřebujete tolik vody.

Nadzemní bazény

Nadzemní bazén je největší klasikou českých zahrad. Jeho velikost (a současně i cenu) si můžete zvolit podle vlastních potřeb a možností, přičemž nejlevnější můžete pořídit i pod tisícikorunu. Jeho instalace na zahradě je velmi snadná, a kromě relaxačního odpočinku v chladné vodě si v nadzemním bazénu můžete často i zaplavat.

Zdá se vám na pořizování bazénu přece jen trochu pozdě? Právě koncem sezóny můžete využít různých slev a navíc, pokud použijete vhodné zastřešení bazénu, sezónu si můžete prodloužit třeba až do konce září.

Zastřešení bazénu totiž usnadňuje nejen údržbu, ale například se solární plachtou se voda v bazénu během dne zahřívá a přes noc svou teplotu efektivně udržuje. To znamená, že vám umožní koupání i poté, co se venkovní teploty začnou blížit podzimnímu průměru.

Nafukovací bazény a vířivky

Jednou z dalších skvělých možností, jak si užít čas na zahradě nejen v letních měsících, je nafukovací bazén. V této kategorii mimo jiné najdete i nafukovací vířivky, které můžete umístit například na terasu a užijete si v nich klidného odpočinku nejen v létě, ale po celý rok. Vířivka je totiž skvělou možností, jak si užít benefity vody i během zimních měsíců, kdy vás teplá voda zahřeje a její bublinky příjemně promasírují. Nafukovací vířivka je dokonalá možnost, jak svému tělu dopřát skutečně dokonalý odpočinek a spoustu zdravotních benefitů, mezi které patří například úleva od stresu, ale také dokonalé prokrvení celého těla.
Vířivka

Připravte s dětmi zvířátkům podzimní zahradu snů

Bazén však samozřejmě není jediný způsob, jak si poslední letní týdny na zahradě s dětmi naplno vychutnat.