Nebojte se v interiéru trochu experimentovat. Starožitnosti mu dodají šmrnc a doladí celkový design

interier
Pokud se řadíte mezi milovníky designu a už vás nudí váš starý interiér, neměli byste se bát trochu experimentovat. Většina lidí začne přemýšlet nad různými kombinacemi barev a materiálů, což však není jediný způsob, jak můžete svůj domov oživit. Skvělou volbou jsou i starožitnosti, které se poměrně snadno využít i v moderně laděném prostředí.

Starožitnosti zakomponujete téměř do každého interiéru

V interiéru našich domů a bytů trávíme většinu našeho života, a tak si pobyt zde přirozeně chceme co nejvíce zpříjemnit. Kromě funkčnosti byste se měli zaměřit i na jeho estetickou stránku, která působí na vaši psychiku a tím pádem i zdraví. Důležité je, abyste se cítili uvolněně a bezpečně.

Postupem času vás může vzhled vašeho stávajícího interiéru omrzet, což však můžete změnit pořízením nových doplňků či dokonce rekonstrukcí. Do interiéru můžete snadno zakomponovat i starožitnosti, které se těší velké oblibě hlavně mezi milovníky bytového designu.

Pokud si nevíte rady, vsaďte raději na klasiku

Jestliže si nejste jistí, jaký předmět či starožitnost byste si měli do interiéru pořídit, vsaďte na osvědčenou klasiku. Tou jsou starožitné obrazy, které se hodí prakticky kamkoliv. Pozornost věnujte hlavně vyobrazeným motivům, které by se měly líbit především vám samotným. Vybírat obvykle můžete z celé řady obrazů vyobrazující krajiny, známé osobnosti nebo také abstrakci.

O tom, jaký obraz si vyberete, rozhoduje pouze váš vkus a preference. Každopádně i tak je dobré věnovat pozornost použitým odstínům, které by měly alespoň částečně korespondovat s těmi použitými v interiéru. Pozor si dejte i na barvu rámu, která by mohla v některých případech působit až příliš rušivě – do opravdu moderních interiérů je možné pověsit i obrazy bez rámů.