Modrá je dobrá, a také je barvou roku 2020

Ještě na podzim se zdálo, že barvou pro příští rok bude barva mrtvého korálu. V tomto týdnu však vyhlásila společnost Pantone navzdory ekologickým iniciativám a aktivistům barvou roku klasickou modrou, která nese označení Classic Blue 19-4052. Modrá bude tedy v roce 2020 vévodit módním molům, stejně jako interiérům nebo grafice. A jak s barvou roku naložíte v interiéru vy?

Klasická a nadčasová barva

Na rozdíl od korálové barvy roku 2019 je modrá mnohem umírněnější a hodí se prakticky do každého interiéru. Vzhledem k možnosti kombinací modré s ostatními barvami tak vychází vstříc opravdu každému. Navíc je to barva nadčasová, která symbolizuje klid, věrnost, tradici, důvěru a oddanost. Je barvou konzervativního stylu a souladu, což se vám při plánování a vybavování interiéru bude hodit, protože veškeré zařízení bytu nebo domu není na chvíli, ale mělo by vydržet být moderní a zajímavé pro oko několik let.

Elegantní v kombinaci se dřevem

Modrá je nejen jednou z nejoblíbenějších barev v interiérech a bytovém designu, ale modrá se hlavně dokonale snoubí se dřevem. Při výběru nábytku proto raději volte masiv, ideálně vyrobený na zakázku. Takový nábytek z truhlářství Praha bude nejen nadčasový, ale dokonale zapadne do bytů všech dispozic a velikostí. Díky nábytku vyrobenému na zakázku také docílíte jednoduchosti a vzdušnosti v prostoru. Nábytek vynikne v kombinaci s čalouněním nebo dobře zvolenými doplňky právě v modré barvě.

Na polštáře, rámečky i na šaty

Univerzální modrou barvou se hodí vybavit byt interiérovými doplňky. Nebojte se proto modrých polštářů doplněných o žlutou barvu nebo modročervených rámečků, které nechají vyniknout černobílým portrétům. Stejně tak modrobílý kuchyňský porcelán je sázkou na jistotu. Naskočte na vlnu modré, nebojte se experimentovat v interiérech ani při výběru oblečení, protože modrá není jen dobrá. Pro rok 2020 je totiž nejlepší!