Máte špinavou fasádu? Jak ji vyčistit?

Fasáda je vlastně vizitkou rodinného domu. Už podle toho jak vypadá, si o vašem bydlení dělají všichni představy. Vždy by tedy měla být čistá a upravená. Udržet fasádu v čistotě ovšem není vůbec snadný úkol. Podléhá neustále vlivům vnějšího prostředí, usazují se na ní venkovní nečistoty, prach a výkaly ptáků. Chránit fasádu před znečištěním je prakticky nemožné, stejně tak, jako její precizní vyčištění pomocí vlastních sil. Jestli i vy máte znečištěnou fasádu a chcete jí opět uvést do krásného stavu, musíte využít profesionální techniku.

Tryskání je správnou technologií

Speciálně vyvinutou technologií pro čištění fasád a jiných venkovních ploch je tryskání, neboli pískování. Jedná se o technologii, kdy je plocha čištěna pomocí proudu jemných částic – abrazivem. Obecně lze tedy tuto metodu označit, jako tlakové abrazivní čištění. I v tomto oboru jsou na trhu nabízeny různé technologie. Většina z nich ale funguje na principu vysokotlakého paprsku s přisáváním písku. Tato metoda je velmi prašná a prakticky po dobu své činnosti zamezí možnosti pohybu okolo stavby. Existují však i metody, které mají až o 95% nižší prašnost.

Tryskání - pískování


Například systémy TORBO

Mezi nejvyvinutější systémy v této oblasti se řadí TORBO. Tryskání povrchů systémem TORBO výrazně snižuje prašnost, a to až o zmíněných 95%. Lze tedy využívat i v interiéru. Systém není nijak závislý na připojení energie a je tedy možné jeho využití prakticky kdekoliv. Směs písku s vodou je tryskána proti otryskávané ploše proudem stlačeného vzduchu. V žádném případě se tedy nejedná o tryskání pod vodní clonou, kdy se do proudu sušeného abraziva přivádí voda až v koncové trysce.

Tryskání - pískování


Na co všechno lze TORBO využít

Využití systémů TORBO je opravdu velmi široké. Základně se využívá pro čištění fasád a jiných exteriérových povrchů od běžných nečistot. Lze ale využít i na čištění různých materiálů, jako přírodního kamene, dřeva a dokonce i ocelových konstrukcí. Systémy TORBO se také využívají na odstranění graffiti. Více o odstranění graffiti pomocí TORBO, se můžete dozvědět zde. Pomáhá také při sanaci stavebních materiálů a lze použít i pro předvyčištění povrchů před aplikací nátěru. Nezáleží na tom, zda potřebujete pískování Praha, Brno nebo jinde. Systémy TORBO lze využít všude.