S hodinovými manžely se roztrhl pytel

Hodinový manžel byl ještě donedávna celkem neznámý pojem, jenž v lidech někdy dokonce i probouzel nemravné představy. Není čemu se divit, pojmenování k tomu přímo vybízí. Co se tedy pod tímto pojmenováním skrývá doopravdy? Hodinový manžel je moderní typ živnosti, kdy je možné pronajmout si člověka za účelem všestranýchslužeb v domácnosti.
Takový člověk je většinou řemeslník, ale často postačí i zkušený domácí kutil. Takový „hodinový manžel“ dokáže zcela nahradit opravdového manžela ve všech domácích pracech a povinnostech. Jde samozřejmě jen o záležitosti, které se týkají oprav a různých úklidových nebo řemeslných prací a to doma nebo klidně na nějaké provozovně.

Hodinového manžela si ale nezvou pouze ženy. Služby hodinových manželů, a divte se, využívají i muži. Každý se nenarodil jako šikovný a zručný a nebo prostě nemá čas a tak je tato možnost čím dál tím vítanější službou.

Historie hodinových manželů

Tento trend k nám dorazil z východu, kde se v roce 2003 zrodil ve městě Perm na Urale. Vznikl zde nápad jak si přivydělat nebo se přímo živit svou vlastní zručností. První firmu, která vydělávala na „pronájmech“ mužů založila  Nina Rachmaninová v Moskvě. Tamní obyvatelé byly nadšeni a poptávka rostla. Díky nim se tato myšlenka rozšířila i k nám do ČR, kde se prvotně začla rozvíjet v Brně.

S čím vám hodinový manžel pomůže

Hodinový manžel dokáže v domácnosti a na zahradě pomoct téměř s čímkoliv. Právě protože jsou to často řemeslníci nebo mají bohaté zkušenosti s kutilstvím a opravami v domácnosti, hravě si poradí se vším. Pověsí vám lustr, vymění žárovku, vyčistí odpad, vyluxují, shrabou zahradu,  vyklidí garáž a dle odbornosti zapojí i zásuvku nebo vodovod.

Myslete předem

Než si domů pozvete „manžela“, rozmyslete si co od něj budete chtít a jestli to stojí za to. Vhodné je projít si byt nebo dům a sepsat si seznam věcí, které jsou potřeba udělat. Ušetří vám to peníze a i čas a to jak vám, tak i najatému kutilovi.

Kolik stojí hodinový manžel

Cen hodinových manželů jsou různé. Záleží mimo jiné i na jeho odbornosti. Obecně se ceny pohybují od 200kč – 500kč na hodinu. Morava je levnější, Praha dražší. K tomu je potřeba někdy připočítat i dopravné.

Nedávno odvysílala Česká televize pořad o hodinových manželích, který je k shlédnutí zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10302107148-hodinovy-manzel/

Několik hodinových manželů:

 

Komentáře