Cihly už nepotřebují další zateplení

Každoročně v českých domácnostech stoupá cena energií. Nejvýraznější nárůst jsme pocítili od roku 2008, kdy se cena elektrické energie zvýšila o 31 %, cena plynu dokonce o 53 %. Současné trendy ve stavebnictví tak logicky kladou důraz na tepelnou ochranu budov. Výrobci stavebních materiálů se předhánějí v nabídce nejrůznějších izolačních materiálů a technologií.

Nevýhodou všech na trhu dostupných materiálů se sebelepšími tepelně-izolačními vlastnostmi je, že samy o sobě málo kdy splňují veškeré požadavky na obvodové stěny, a často je nutné je dále kombinovat s dalšími materiály. Kombinace různých materiálů přitom zvyšuje riziko nesprávného sestavení výsledné konstrukce, což ve výsledku vede ke špatné funkci stavby. O zdění a s ním spojených tématech si můžete přečíst například na www.cihly-zdeni.cz.

Zajímavou novinkou pro stavebníky je výrobek HELUZ Family 50 2in1. Ten také v sobě spojuje vlastnosti kvalitního zdicího materiálu a tepelné izolace. Základem je broušený cihelný blok HELUZ Family s vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi, s velkým množstvím malých dutin, které byly vyplněny kuličkami expandovaného polystyrenu. V cihle je polystyren pevně fixovaný pomocí speciální technologie a i při vyřezávání otvorů pro elektroinstalace či úpravách velikosti bloku zůstává uvnitř cihel. Společnost HELUZ již zažádala o patent na tuto technologii.

Vývojem tohoto na českém trhu jedinečného produktu se podařilo realizovat záměr nabídnout cihelný blok vhodný pro výstavbu domů s téměř nulovou spotřebou energie. „Do dutin cihel, které jsou běžně vyplněny pouze vzduchem, jsme vložili tepelný izolant, jenž brání přenosu tepla sáláním dvou navzájem protilehlých stěn dutiny ve výrobku. Tepelně-izolační vlastnosti výrobku se tím zvýšily o 40 %,“ popisuje inovaci zdicího materiálu Jan Krampl, obchodní ředitel společnosti HELUZ.

Zdivo vyniká svou pevností, masivností, trvanlivostí a výbornými tepelně-izolačními parametry. Nové cihelné bloky s rezervou splňují požadavky na obvodové konstrukce nulových, pasivních a nízkoenergetických domů bez dodatečného zateplení (cihly.net). Nízkoenergetické a pasivní cihlové domy jsou tak dobrou investicí do budoucnosti.

Komentáře