4 výhody venkovní sauny. Uhádnete je všechny?

Umístit saunu v bytě nebo v domě bývá často neřešitelný oříšek. Plánovat se musí i umístění ochlazovny, kde byste se mohli po saunování osprchovat nebo polít ledovou vodou. Umístění sauny na zahradě nebo na terase tento oříšek snadno rozlouskne. Navíc získáte u venkovního saunování spoustu dalších výhod.

1. výhoda – saunování v zeleni vás bude bavit

Najít správné místo je u venkovní sauny nejdůležitější, ale pokud se vám podaří najít klidný koutek s krásným výhledem, získáte nejcennější výhodu.

Venku se totiž stále něco děje. Při saunování si tak budete moci užívat šumění listí ve větvích stromů, poslouchat švitoření kosa nebo pozorovat různě barevné západy slunce.

Tohle u sauny doma nikdy nezažijete.

2. výhoda – návrat ke kořenům

Spojení finské sauny s přírodou uklidňuje mysl a zbaví vás stresu. To už věděli stavitelé prvních saun ve Finsku. Proto sauny nejčastěji stavěli v lese nebo na břehu jezera.

Navíc se říká, že saunování venku má dvojnásob pozitivní účinky.

3. výhoda – stylové saunování bez elektřiny

Domácí sauny mají bez výjimky saunová kamna na elektřinu. Což je ohromně snadné na obsluhu, ale každé saunování se tak připíše na váš účet za energie.

Výhodou zahradní sauny je i to, že v ní můžete topit dřevem v tradičních saunových kamnech. Dřevo krásně voní a živý plápolající oheň dá vašemu saunování další rozměr…

Saunu vám kromě topidla zkrášlí i další příslušenství pro venkovní saunu.

4. výhoda – ochlazení, které vám bude každý závidět

Bez ochlazení nemá saunování správný efekt. Na zahradu i terasu snadno umístíte ochlazovací sprchu nebo polévací vědro.

Úplně jinou úroveň ochlazení však získáte ochlazením v koupacím jezírku. Navíc, pokud v zimě zamrzne, vysekáte díru do ledu a budete si moci užívat ledové vody stejně jako ve Finsku.

A když napadne sníh – to je teprve ta správná ochlazovací zábava!

Zajímáte se o venkovní sauny? Přijďte si je prohlédnout a načerpat inspiraci do našeho saunového showroomu v Praze – Uhříněvsi.

www.saunasystem.cz