Zateplení střechy

Zateplení střechy je nezbytné pro úsporné bydlení. V případě pořádně nezateplené střechy vyhazujete peníze oknem, přesněji řečeno střechou. Správně zateplená střecha Vám ušetří ročně až desetitisíce korun, které jinak investujete do protopené energie. Správně zateplená střecha uspoří až 30% energie a pokud navíc chcete mít pod střechou obydlené podkroví, tak se bez zateplení neobejdete. Zateplení střechy navíc není nijak složité a pokusíme se ho co nejlépe a nejjednodušeji popsat.

Materiál pro zateplení

Úplně nejpoužívanější materiál na zateplení střechy je minerální izolace. vlastnosti minerální izolace vyhovují nejlépe i střešní konstrukci, protože je velmi tvárná a můžete ji ideálně přizpůsobit vlastnímu tvaru střechy. Nejlepší je zateplení vložit mezi krokve a hned další vrstvu pod krokvemi.

Práce s minerální izolací může bý leckdy nepříjemná zejména díky prašnosti, která př ipráci vzniká, ale její finální tepelné vlastnosti za tu trochu škrábání stojí. Abyste si nepříjemnou prašnost co nejvíce snížili, použijte nějakou méně prašnou např. hnědou minerální izolaci.

Mezi minerální izolace patří izolace z kamenných vláken a skelná vlna. Tyto dva druhy vláken se od sebe odlišují nejenom vstupní surovinou, ale také průměrem a délkou vlákna. Nová ekologičtější technologie výroby minerální izolace byla vyvinuta pro produkty ze skelné minerální vlny i kamenné minerální vlny.

 

 

One thought on “Zateplení střechy

Komentáře