Veletrh AMPER

Amper je mezinárodní veletrh elektroniky a elektrotechniky. První díl s odehrál v roce 1994 v Paláci kultury a na místě bylo více než 300 různých vystavovatelů. O dva roky později se veletrh Amper přestěhoval na Strahov, kde zůstal s jednou vyjímkou po dalších sedm let. Momentálně je umístěn v Brně na výstavišti, kde setrvá i další roky

.Mezinárodní veletrh AMPER je nejdůležitějším veletrhem elektrotechniky v České republice ale i na Slovenku. Uznávaný je též po celé Evropě. Pravidelně na něj dorazí více než 600 vystavovatelů a 40 000 návštěvníků. Na veletrh přijíždí až 20% zahraničních vystavovatelů.

Jubilejní 20. ročník veletrhu AMPER 2012, který se koná v termínu 20. – 23. 3. 2012 na Výstavišti v Brně, proběhne v nejmodernějších halách P, F a V za účasti více než 600-ti významných vystavovatelů z 21 zemí světa.
Jedná se o vystavovatele z tradičních elektrotechnických oborů – energetika, instalace, osvětlení, vodiče a z oborů novějších – automatizace, komunikace a zabezpečení.
Společnost Terinvest spol. s r.o., pořadatel tradičního veletrhu AMPER, připravil pro jubilejní 20. ročník několik zajímavých novinek.

elektromobilSpeciální pozornost bude opět věnována e-mobilitě, kde přímo na veletrhu proběhne novinka letošního ročníku – soutěž a výstava – ELEKTROMOBIL ROKU 2012. Akce je vyústěním stoupajícího trendu automobilek o ekologii a úsporná řešení v rámci osobní přepravy. Vyhlašovatelem soutěže je veletržní správa Terinvest ve spolupráci s Klubem motoristických novinářů a s elektrotechnickými novináři.
Odborná komise, složená z 5-ti motoristických novinářů a z 5-ti elektrotechnických novinářů, bude 1. veletržní den veletrhu AMPER na výstavišti v Brně hodnotit nejen automobil jako takový, ale také progresivní technologie, inovace a přínos v oblasti elektromobility. Nominované vozy Peugeot iOn, Opel Ampera, Nissan Leaf, Škoda Octavia green e-line, Mia electric, Smart electric drive, Mercedes Vito e-cell, EVR R7 Electric, Fisker Karma a Ford Focus electric se rekrutují od výrobců automobilů prestižních značek, které uvedli elektromobil na evropský trh. Návštěvníci veletrhu se mohou s nominovanými vozy nejen seznámit, ale také si je osobně vyzkoušet.

Více info na oficiálních stránkách  www.amper.cz

2 thoughts on “Veletrh AMPER

Komentáře