Tvrdá voda v domácnosti? Pomůže AquaSoftener

Změkčovač AquaSoftener

Tvrdá voda sice není spojena se žádnými zdravotními riziky, i tak ale dokáže pořádně potrápit. Způsobuje totiž tvorbu nánosů vodního kamene, které zanáší potrubí, topná tělesa praček, myček a další přístroje, což vede ke snížení účinnosti zařízení nebo dokonce až k jejich úplnému zničení. Tento bělavý povlak známe i z obkladů v koupelně, vodovodních baterii či typicky v rychlovarné konvici.

Co je tvrdá voda a jak vzniká?

Než se voda dostane ke spotřebiteli projde dlouhou cestou zvanou koloběh vody v přírodě. Ten běží stále dokola. Pitnou vodu získáváme z povrchových vod, vrtů či studní. Voda z vrtů a studní prochází značným množstvím podloží ze kterého do sebe strhává různé látky včetně vápníku z vápenatého podloží. A právě zvýšený obsah vápníku společně s hořčíkem způsobují zvýšenou tvrdost vody, která způsobuje problém.

Se změkčovači vody AquaSoftener už žádný vodní kámen

Změkčovač vody AquaSoftener představuje jednoduché a elegantní řešení, které vám umožní upravit si vodu přímo doma na míru vašim potřebám. Zařízení pracuje na principu iontové výměny. Ta probíhá na speciální náplni, kde se ionty vápníku a hořčíku způsobující tvrdost vody vyměňují za ionty sodíku. Tato náplň se je automaticky regenerována roztokem solanky, vznikající z tabletové soli a vydrží tak třeba i deset let. Kromě nutnosti doplňovat pravidelně tabletovou sůl je zařízení bezobslužné, regenerační cyklus se spustí automaticky buď určitém časovém intervalu nebo po úpravě určitého množství vody. Tento cyklus trvá v závislosti na modelu 30 – 60 minut.

Jednoduché zapojení

Instalace zařízení je velmi snadná a šikovný domácí kutil ji zvládne i svépomocí, pokud si na ni ale netroufáte i s ní vám firma EuroClean pomůže. Změkčovač se napojuje s využitím obtokové aparatury přímo na hlavní přívod vody a při regeneraci je voda sváděna do odpadu hadicí. Další předností změkčovače je také dlouhá životnost, náplň vydrží až deset let, životnost zařízení je prakticky neomezená.


Schéma zapojení úpravny vody AquaSoftener

Voda je po úpravě lahodná, do pračky nemusíte přidávat práškové změkčovače a v domácnosti již neuvidíte žádný vodní kámen.

Galerie změkčovačů vody AquaSoftener společně se zkušenostmi zde.