Současné trendy, které vám pomohou s výběrem nejkrásnější lampy

Při zařizování interiéru musíte myslet na nespočet prvků bez ohledu na to, jakou místnost zařizujete. Ať se jedná o obývák, dětský pokoj nebo ložnici, musíte myslet také na osvětlení. Trendy v interiér designu se neustále mění. A platí to i pro osvětlení v interiéru. Nevíte, jak vybrat lampu a jaké jsou právě hitem na trhu? Podívejme se, jak to s touto praktickou dekorací vypadá.

Doplňte centrální lustr funkční designovou lampou

Většina místností potřebuje více, než jen centrální osvětlení. Mnoho lidí si to neuvědomuje, ale je to velmi důležité pro atmosféru. V obývacím pokoji budete jistě potřebovat lampu u křesla nebo pohovky, která navodí romantickou atmosféru nebo bude sloužit ke čtení. Stojací lampy jsou v tomto případě ideální. A díky modernímu vzhledu z nich můžete udělat i nádhernou dekoraci.

Lampa na trojnožce je velkým hitem

Vysoká lampa s kulatým stínidlem na trojnožce je nyní velkým hitem. Drobnou nevýhodou je, že potřebujete na postavení poměrně hodně místa. Jinak se ale jedná o jedinečné a moderní svítidlo, které najdete v různých barvách a provedeních. Designové svítidlo se skvěle hodí do moderního, hygge i industriálního interiéru. Musíte si jen vybrat, jakou chcete barvu.

Máte-li doma málo místa na základnu lampy, měli byste zvolit obloukovitou konstrukci. I v tomto případě existuje mnoho provedení a barev, ze kterých můžete vybírat. Některé konstrukce jsou celé kovové, jiné v sobě mají také část ze dřeva nebo jiného materiálu. Záleží jen na vás, vaše vkusu a cenové relaci, pro kterou se rozhodnete při koupi nové lampy.

Jak si správně vybrat lampu?

Při výběru musíte udělat hned pár kroků. V první řadě musíte brát v potaz rozměry lampy a dané místnosti u vás doma. Potom se rozhodněte, jakého stylu a vzhledu chcete dosáhnout. Nezapomeňte na jednoduchost údržby a rozptylu světla. Jde o velmi důležité prvky, které vám pomohou při výběru dokonalé lampy, která vám bude sloužit po mnoho let.