Proč mít sídlo firmy v Praze

Mít sídlo firmy v Praze může být na dnešním trhu mnohdy značnou výhodou před konkurencí. Ať se to zdá možná nefér či jen zvláštní, tak především při větších zakázkách může kromě parametrů jako jsou cena či kvalita produktu či služby rozhodnout i to, kde má daná firma sídlo. Proč? Pokud řešíte zakázku za několik milionů, staráte se trošku více a řešíte i důvěryhodnost společnosti od které plánujete objednat, než když kupujete tričko v eshopu.

Jen za minulý rok vzniklo v ČR téměř 23 000 nových společností. Z toho 47% v hlavním městě. Přibližně polovina ze založených firem se zaměřuje na služby, nemovitosti a stavebnictví. Jak se říká Praha je centrum businessu a obchodu a i tato čísla tomu nasvědčují. Sídlo firmy v Praze má desetitisíce společností a další přibývají. Naopak néjméně nově založených firem je na Karlovarsku a Liberecku.

Méně kontrol

Sídlo firmy v Praze nedodá jen na prestiži, ale má i další výhody. Je prokázáno, že firmy situované ve městěch mají mnohem méně kontrol od finančího úřadu. Ve městě je firem tisíce a kontrolovat je všechny neustále není v moci finančního úřadu. Zato na menším městě si úřad často na firmách smlsne. Společnosti, které mají sídlo v Praze mají údajně až čtyřikrátméně kontrol než ty, které mají sídlo firmy například na malém městě či vesnici.

Virtuální kancelář

Virtuální  kancelář je legální alternativou klasické kanceláře. Ta pak funguje i bez Vaší přítomnosti a příjmně vám snižuje náklady, které jinak vnikají při pronájmu nebytového prostoru. Virtuální kancelář znamená také, že se nemusíte nikam stěhovat, nemusíte zařizovat potřebné úkony, které souvisí běžně se stěhováním společnosti. Provozovna může klidně zůstat i mimo Prahu.

Poskytnutí sídla firmy na virtuální adrese

Poskytnutí sídla firmy na virtuální adrese je dnes oborem činnosti mnoha podnikatelských subjektů, které se vzájemně předbíhají v cenách. Kromě ceny, kterou ve výsledku zaplatíte je dobré si pečlivě pročíst nabídku abyste věděli do čeho jdete. Mnohé firmy nabízejí i doplňkové služby jako je třeba odesílání příchozí pošty na vybranou adresu, samostatné telefonní číslo či zajištění rautů apod.

Na co dávat pozor nejvíce?

Často se stává, že sama firma, která poskytuje sídlo firmy v Praze má nemovitost pronajatou. Vybírejte proto společnosti, které jsou přímým vlastníkem budov, ve kterých budete mít virtuální sídlo. Předejdete pak případným problémům například v případě krachu poskytující firmy.

Na závěr několik prověřených firem

 

 

3 thoughts on “Proč mít sídlo firmy v Praze

Komentáře