Jak ušetřit za ohřev vody? Pořiďte si bojler s tepelným čerpadlem!

Životní úroveň rok od roku stoupá a standardy běžné domácnosti jsou stále vyšší. Na druhou stranu roste cena energií, takže se vyplatí zvážit investici do úsporných systémů. V následujících řádcích vám představíme výhody bojleru s tepelným čerpadlem. Právě toto zařízení by mohlo jednou pro vždy vyřešit vaše obavy z vysokých účtů za energii potřebnou k ohřevu vody.

Ušetříte více než polovinu výdajů

Bojler s tepelným čerpadlem nachází uplatnění v rodinných domech, bytových jednotkách i větších objektech jako jsou penziony nebo hotely. Vzhledem k tomu, že ho lze provozovat na akumulační nebo přímotopnou sazbu, můžete redukovat výdaje i o více než 60 %. Bojler získává energii z okolního vzduchu ve sklepě.

Vás ale jistě zajímají konkrétnější čísla. Jako příklad si uvedeme ohřev cca 200 litrů teplé vody v rodinném domku. V případě 10 kWh energie vás bude provoz bojleru s tepelným čerpadlem stát méně než 5 Kč denně. Tím však výhody tohoto specifického typu bojleru nekončí.

Ohřívač vody

Bojler s tepelným čerpadlem, nebo solární kolektory?

Nabízí se i jiné způsoby ohřevu vody, které jsou dokonce ještě levnější. Za zmínku stojí například solární kolektory, nicméně v jejich případě počítejte s mnohonásobně vyšší vstupní investicí. Zároveň budete muset přijmout skutečnost, že provoz solárních kolektorů závisí na počasí, kdežto bolery s tepelným čerpadlem nikoliv.

Potěší vás, že na bojler za určitých okolností získáte dotaci. Velmi levný tarif je samozřejmostí.

Bojler

A co další výhody?

K dalším výhodám patří i jednoduchá instalace a nenáročná obsluha. V podstatě stačí, když bojler napojíte na přívod studené a teplé vody a do elektrické sítě. Vzhledem k široké nabídce modelů jistě seženete dostatečně velký nebo naopak kompaktní model odpovídající vašim požadavkům.

Pokud se v daném sortimentu nevyznáte a nechcete šlápnout vedle, vsaďte na naše doporučení a nechte si poradit od specialistů ze společnosti Agida s.r.o. Český výrobce bojlerů s tepelným čerpadlem nabízí také odvlhčovače do bytu, infrazářiče a další sortiment ze segmentu tepelné techniky.