Jak bojovat v zimním období se zvýšenou vlhkostí v interiéru?

Zima už pomalu začíná a pro velké množství majitelů rodinných domů nastávají časy, kdy bude v interiéru hrozit riziko zvýšené vlhkosti. Zejména u starších rodinných domů. Přes léto se dá s vlhkostí bojovat snadno. Celý den mohou být otevřená okna a s jejich pomocí bude do interiéru přiváděn suchý vzduch a vlhký poputuje pryč. V zimě je to složitější, protože interiér musí být zároveň vytápěn a každé otevření okna znamená vyšší výdaje za vytápění. Jak na to?

Pomůže technika

Pravidelné a dostatečné větrání je při boji se zvýšenou vlhkostí základ. Jedná se o nejlevnější a nejefektivnější způsob boje proti vlhkosti. Někdy se ale může stát, že ani větrání prostě nepomáhá. Co dělat v takových případech? Naštěstí v dnešní době už se můžete spolehnout i na moderní technologie a přístroje. Mezi takové přístroje, které jsou pro boj s vlhkostí ideální, se řadí například vysoušeče vzduchu nebo tepelné zářiče. Princip a funkci obou druhů si nyní představíme. Co všechno může způsobit nadměrná vlhkost v interiéru, se dozvíte zde.

Vysoučeš značky Karcher

Co umí moderní vysoušeče?

Jak už napovídá jejich samotný název, moderní vysoušeče vzduchu dokážou z interiéru doslova odsávat vlhkost. Daly by se označit jako takové vysavače na vlhkost. Dělí se na domácí a průmyslové. Nás budou zajímat především domácí. Zde se jedná o relativně malé a nenápadné přístroje, které mají za úkol odvlhčovat, nikoliv na sebe upozorňovat. Jejich předností je tichý a úsporný provoz. U některých modelů si můžete nastavit i maximální přípustnou hladinu vlhkosti v interiéru, kterou bude vysoušeč udržovat. Pomáhá také při sušení prádla.

Venkovní vytápění

Pomáhají i tepelné zářiče!

Tepelné zářiče slouží především ke zvýšení teploty v interiéru, ale také v exteriéru, tedy jako venkovní tepelné zářiče. Pokud se zbavujete vlhkého interiéru, mnohdy je to způsobeno tím, že je velmi vlhké také zdivo. Zdivo je vlhké, studené a mokré. Když se více ohřeje, tak z něj zmizí i vlhkost. A k takovýmto ohřevům přesně slouží i tepelné zářiče.