Dům a stavba > Zahrada

Zahrada

garden-932688_640

6 tipů na skvělou zahradní párty

Rozhodli jste se, že využijete svou zahradu a uspořádáte pro přátele skvělou párty? Pak se vám bude hodit několik praktických tipů. Zorganizovat akci tak, aby byla nezapomenutelná v tom dobrém slova smyslu, není snadné. Budete-li však dodržovat následující doporučení, určitě se vám to podaří!

studna

Vodovod nebo studna? Co je výhodnější a co je o vodě třeba vědět?

Řada lidí řeší velmi palčivou otázku – je výhodnější používat vodu z obecního vodovodu nebo je lepší pořídit si studnu? Jaká nám hrozí rizika, jak se pozná nekvalitní voda, jak se dá vyčistit a hlavně – kolik to celé stojí? Podívejme se proto podrobněji na možné zdroje vody pro domácnost a jejich výhody a nevýhody.

studna

Úprava vody ve studni

Málokdo má štěstí na tak kvalitní vodu ve studni, aby ji nemusel jakkoliv upravovat. Většinou vás zasáhne přinejmenším jeden problém vody, který musíte vyřešit, aby voda byla chutná a především zdravotně nezávadná. Mohou nás trápit nánosy vodního kamene, ucpané potrubí, či třeba rezavá voda.

Výběr čerpadla

Základní kritéria pro výběr čerpadla

Určitě se každému z nás alespoň jednou za život stalo, že musel vybrat vhodné čerpadlo. Mohlo to být čerpadlo na zavlažování zahrádky, čerpadlo k domácí vodárně, čerpadlo na odvodnění sklepa, který se vám přes zimu zatopil nebo čerpadlo k domácí vodárně v rodinném domku. Dnes se podíváme na to jak vybrat vhodné čerpadlo na dodávku vody [...]

magnet

Magnetické změkčení vody – pohádka či realita?

Poslední roky jakoby se roztrhl pytel s různými prodejci magnetických změkčovačů vody. Tvrdá voda trápí hodně lidí zejména na chalupách, kde mají vlastní studny či zahradní vrty. Tvrdá voda je ale problémem i v místech, kde je odebírána z běžné vodovodní sítě. Seriózních řešení je na trhu několik. Patří do nich ale i magnetické či [...]

Domácí vodárna

Ušetřete s domácí vodárnou

Domácí vodárny jsou soustavy zařízení, které dopraví vodu z jednoho místa na místo druhé. Míst ze kterých lze dopravovat vodu je hned několik. Může to být klasická studna na zahradě, nějaká nádrž nebo blízký vodní tok. Použit pro čerpání vody může být i vrt. Čerpaná voda se pak přenáší na místo potřeby.

 
Designed by Conservatories