Dům a stavba > Voda

Voda

uzitkova-voda

Jak udělat z užitkové vody pitnou?

Nikdo vám nemůže zakázat pít vodu z vaší studny nebo jiného zdroje. Ale musíte mít vždy na mysli, že pokud nejde o skutečně pitnou vodu, ale o vodu užitkovou, můžete si tím způsobit nejrůznější zdravotní problémy. Přitom i taková užitková voda se poměrně snadnou cestou může stát pitnou a lze ji tak využívat ke všem [...]

bazen

Pomoc, ve vodě je chlór! Co s ním?

V každém místě je obsah chloru v pitné vodě jiný. Liší se velká města a vesnice i jednotlivé regiony – vždy záleží na dodavateli vody, jejím složení, zdroji a na dalších detailech. Chlor v ní najdeme pokaždé, ale někde je ho hodně, jinde jen malé množství. Pokud ho je na náš vkus příliš, dá se [...]

vodni_kamen

Jak na chatě snadno změkčit vodu?

Lidé žijící ve městě jsou zvyklí, že se o vodu nemusejí vůbec starat. Je z vodovodního řadu, a tak se spoléhají na to, že v ní není nic špatného, není příliš tvrdá a zkrátka je pitná a v pořádku. Úplně jiná situace ale nastává, pokud si pořídíme chatu.

voda-pijete

Jste to, co pijete. Víte, jaká voda vám teče z kohoutku a co v ní (ne)má být?

Většina lidí vůbec neřeší, jaká voda jim teče z kohoutku. Berou ji jako samozřejmost a jsou přesvědčeni, že je naprosto neškodná. A ano, měla by taková být, proto za ni přece platíme a proto je pečlivě čištěna ve vodárnách. Přesto je ale dobré vědět, co by v kohoutkové vodě mělo být a co ne. Protože [...]

studna

Vodovod nebo studna? Co je výhodnější a co je o vodě třeba vědět?

Řada lidí řeší velmi palčivou otázku – je výhodnější používat vodu z obecního vodovodu nebo je lepší pořídit si studnu? Jaká nám hrozí rizika, jak se pozná nekvalitní voda, jak se dá vyčistit a hlavně – kolik to celé stojí? Podívejme se proto podrobněji na možné zdroje vody pro domácnost a jejich výhody a nevýhody.

studna

Je čas na kontrolu kvality vody ve studni

Kvalitu vody by měl každý její majitel sledovat v pravidelných intervalech a to alespoň jednou ročně. Stav se často zhorší po zimě, kdy je tání sněhu doprovázeno vydatnými srážkami nebo naopak výraznějším suchem.

vipnoviny.cz_w-system_cz_nahledovy

Automaty na vodu se hodí do kanceláří i domácností

Nevyhovuje vám chuť a kvalita vody z kohoutku a hledáte jiný zdroj? Nechcete však platit za vodu v PET lahvích prodávanou za nemalé peníze? Pak byste měli zapřemýšlet nad pořízením automatů na vodu, které vám zajistí studenou i teplou vodu po celý den a navíc vám ušetří nemalé náklady.

studna

Úprava vody ve studni

Málokdo má štěstí na tak kvalitní vodu ve studni, aby ji nemusel jakkoliv upravovat. Většinou vás zasáhne přinejmenším jeden problém vody, který musíte vyřešit, aby voda byla chutná a především zdravotně nezávadná. Mohou nás trápit nánosy vodního kamene, ucpané potrubí, či třeba rezavá voda.

 
Designed by Conservatories